TCCB
Yeditepe Bienali

1- Yeditepe Bienali proje başvurusu sanatçıların ve öğrencilerin katılımına açıktır.
2- Klasik Türk Sanatları ekseninde, Ehl-i Hiref teması ile gerçekleştirilecek olan bienalin proje başvurusunda; sergi, sempozyum, dış mekan enstalasyonu, öğrenci fikir yarışmaları, tasarım atölyeleri, workshoplar, makale seçkileri gibi proje türleri belirtilir.
3- Sunulacak olan projeler için; www.yeditepebienali.com internet adresi üzerinde ya da bu yazının devamında bulunan YEDİTEPE BİENALİ BAŞVURU FORMU doldurulur.
4- Doldurulan formlar www.yeditepebienali.com internet adresi üzerinden ya da proje@yeditepebienali.com e-mail adresine gönderilerek bienal yönetim kuruluna ulaştırılır.
5- Proje formu doldurulurken; ilave olarak gönderilmek istenen fotoğraflar jpg., videolar mp4, ses kayıtları mp3, yazılı proje anlatımı pdf formatında olmak üzere; internet sitesi üzerinden gönderilecekse başvuru formunda bulunan ilgili bölüme, e-mail üzerinden gönderilecekse iletiye eklenerek gönderilir.
6- Başvurular; son başvuru tarihi olan 31 Temmuz 2017 Pazartesi gününe kadar internet sitesi üzerinden ya da e-mail ile yapılabilir.
7- Başvuru yapılan projelerin; özgün olması, ulusal ve uluslararası faaliyetlerde paylaşılmamış olması ayrıca başka bir mecrada uygulanmamış olması gerekmektedir.
8- Başvurular sonrasında; bienal yönetim kurulu tarafından onaylanan projeler, bienal internet sitesinde yayınlanır.
9- Onaylanan ve ilan edilen projeler ile ilgili proje sahipleri ile gizlilik sözleşmesi yapılır.
10- Onaylanan ve ilan edilen tüm proje hakları, proje sahibine ait olmak üzere kullanım ve yapım hakları Bienal Yönetim Kurulu’na ait olacaktır.
KTSV KTSV

Adres ve iletişim

Akşemsettin Mah. Vatan Cad. Adnan Menderes Vatan Blv. No:54 Fatih/İSTANBUL
(212) 453 1453 - (212) 453 14 00 bilgi@yeditepebienali.com